15 Şubat 2015 Pazar

Minik Bir Valentine's Day HüsranıOturduğum yerden onlarca bere görüyodum. Ponponlu, ponponsuz, yan, düz, kulaklı, kulaksız, iki kulaklı, kedili, mavi, beyaz..
Onlarca da deri ceket vardi. Bulunduğum yer, metrobüse bakan bir avm nin üst katı. Günlerden kutlu valentines day haftasi 14 şubat..

Deri ceketliler ponponlulari bekliyor, uzun süredir bekleyen ponponlular üşümenin asabiyetiyle deri ceketlilere telefonda çemkiriyordu. 

Elinde h&m poşetiyle 20 dk dır deri ceketli birini beklediğini tahmin ettiğim Merve ( kendisi, Merve isminin tüm özelliklerine sahip) deri ceketli Barbaros'u görünce tüm yıl ettiği "neden beni aramadın" kavgalarını unutup kırmızı gülünü aldi. Bu tek gülle, tek taşı da garantilediğine inanıyordu. 
Ayrıca tek bir kırmızı gül, özel gün kapitalizmine tepki olduğu gibi olaya da romantizm katar. 
Arkadan gelen " Merhabaaa ben Esma," Tanıştıriyim Esma, kuzenim" cümleleri Barborus'un yüzüne bakacak olursak, resmen parça tesirli bomba etkisi yarattı. 
Kırmızılı Valentine's Day ruhundan çıkıp, teyze kızıyla çay keyfi moduna geçmek takdir edersiniz ki kolay değildir. 
Barbaros hemen babanın radarlarından kaçmak için teyze kızı bahanelerini bilen, anlayışlı Türk erkeği bakışlarıyla durumu toparladı.
Sevgililer gününe yakışmayan on kusurlu hareketten birini sergiledi ve yılışık Amerikalı ergen pozlarında "Eeee, nereye gidiyoruz" diye sordu. 
Kendisini ilişkinin mimarı hisseden Esma, fırsatını bulmuş gibi sinemaya gitmek istediğini söyledi. 


Barbaros belki 3 kişilik sinema masrafının bir ailenin günlük mutfak masrafı olduğunu bildiğinden, belki sevgilisi ve onun teyze kızıyla romantik komedi izleme fikrinden, belki de sinema fobisi olduğundan teyze oğlunun ameliyatını hatırladı. 
Acil ona, telefon etmeliydi.. Belki gitmesi bile gerekebilirdi, daha önce söylemek istemişti ama fırsat bulamamıştı, bunun için çok üzgündü, mutlaka telafi edecekti, keşke gelebilseydi, evet o da tanıştığına çok ama çok memnun olmuştu, gidince haber verecekti..

Aldığı gülle yetinmek zorunda kalan bir Merve, elindeki h&m poşetiyle ne yapacağını bilemeyen bir Barbaros ve ilişkinin buldozeri Esma kafalarında deli sorularla diğer onlarca çift gibi kalabalığa karışarak metrobüsün yolunu tuttular..


Ben mi? Ben kalpler ve güllerden oluşan avm dekorunu yiyip, kendimi terastan atacakken telefon çaldı. Kuzenim bizdeymiş..

11 yorum:

 1. Canım yüreğine sağlık resimlere bayıldım.

  YanıtlaSil
 2. Hahaha güzel.. yaşasın kuzenler.. yüreğine sağlık..

  YanıtlaSil
 3. Hafif bir yanık kokusu aldım. :D :D

  YanıtlaSil
 4. çok eğlenceli bir yazı olmuş :)

  YanıtlaSil
 5. hahaaa çok güzel eglenceli bir yazı olmuş...

  YanıtlaSil
 6. bunca üzüntüden sonra tebessüm iyi geldi kalmeine sağlık

  YanıtlaSil
 7. Çok güzeldi :) özellikle dekor yeme kısmı :)))

  YanıtlaSil
 8. süperrr kalem
  www.elitstil.com

  YanıtlaSil